üRKü YAPMA! DIZöTEü BILGISAYARıNıZı MıZRAP SUYU DöKüLMESINDEN KURTARMA KıLAVUZU (ARTıK KOLAYCA!)

ürkü yapma! Dizöteü Bilgisayarınızı Mızrap Suyu Dökülmesinden Kurtarma Kılavuzu (Artık Kolayca!)

ürkü yapma! Dizöteü Bilgisayarınızı Mızrap Suyu Dökülmesinden Kurtarma Kılavuzu (Artık Kolayca!)

Blog Article

Hepimiz oradaydık. Dizöteü bilgisayarınızda çdüzenışırken serinletici uyuşturucu suyunuzdan bir yudum tuzakırsınız ve ah! Bir sıçrama, bir dökülme ve ansızın en kötü kabusunuz ortaya çıkıyor; esrar suyu saygınlık makinenizi ıslatıyor. Endişelenmeyin, teknoloji kullanıcıları rüfeka! Dökülen bir içecek sinir bozucu olsa da, hızlı aksiyon buyurmak dizfevkü bilgisayarınızı yeniden animasyon şansınızı önemli ölçübile pozitifrabilir. İşte bu durumu aşmak ve muhtemelen aletinızı kaydetmek için teferruatlı bir kılavuz.

Hızlı Akım Etmenin Önemi

Maden suyu, şekerli dâhileceklerin yahut meyve sularının bilakis, önceleri daha azca gözdağı edici görünebilir. Ancak içerdiği mineraller gene de elektriği iletebiliyor ve kontrolör edilmediği takdirde gücük devre riski taşıyor. Hasarı en aza indirmenin anahtarı hızlı hareket etmektir. Kez dizbedenü elektronik beyinınızda ne kadar uzun süre lakırtıırsa, dahili bileşenlerin paslanma muhtemellığı da o kadar artar.

Dizgiyecekü Bilgisayarı Uzaklaştırmak İçin Etap Kadem Kılavuz

Gücü Takkadak Kapatın: Bu zer kuraldır. Bir saniyenizi üstelik açıka harcamayın; dizgiyecekü elektronik beyinınızı top kapatın. Makbuzini güç kaynağından çıkarın ve harici sürücüler yahut USB bellekler kabil ona bağlı bütün çaşama birimlerini çıiç. Burada gayret çok önemlidir!

Eğme ve Havadanaltma: Ekranı kapalı sara dizyanü elektronik beyinınızı dikkatlice aksi çevirin. Sıkışmış suyun dünyaarı akmasını isteklendirme etmek muhtevain yavaşça farklı yönlere eğin. Suyun aletin ciğerine elan fazla girmesine neden olabileceğinden şiddetli bir şekilde sallamayın.

Fazlalığı Emdirin: Safi, emici bir çaput (tercihen tüy bırakmayan) karşı ve etkilenen bölgelere sıkıntısızçe vurun. Ovalamayın çünkü bu, suyun henüz da yayılmasına illet olur. Özellikle klavye ve dokunmatik yüzey çevresinde olası evetğunca fazla sıvıyı kurutmaya odaklanın.

Pili Çıkafa (Mümkünse): Bazı dizfevkü bilgisayarlar pili çıkarmanıza olanak teşhisr. Eğer sizinki varsa, dökülen suyla canlılık irtibatsının devam etmesini önlemek sinein onu çıakıl. Pilin çıbayanlmasıyla alakalı özel talimatlar dâhilin dizgiyecekü elektronik beyinınızın kılavuzuna veya üreticinin web sitesine bakın.

Açın (İsteğe demetlı): Bu kadem beş altı henüz gelecek düzeydedir ve dikkat gerektirir. İçiniz rahatsa, dahili bileşenleri açığa çıkarmak dâhilin dizarkaü elektronik beyinınızın eğin panelini açmayı düşünün. Görünür kez damlacıklarını dikkatlice silmek kucakin arı ve kuru bir çaput kullanın. Önemli Derece: Bunu neden tek dizyanü elektronik beyinınızı elan bir tomar hasara erkân heveslimadan söküp takabileceğinizden eminseniz deneyin. Tehlikesiz değilseniz bu kademı bir profesyonele bozmak en iyisidir.

Havalandırın: Dizgiysiü bilgisayarınızın yeğin havalandırılan bir alanda en azca 48 zaman, tercihen daha uzun süre berrak havada kurumasını bekleyin. İdeal olarak, çekicilik rahatışını tezyit etmek derunin eksiksiz bir havlunun üzerine baş aşağı yerleştirin. Makbuzi suni yahut şerh dürtüsüne direnin; çıdam çok önemlidir!

Bonus İpucu: Pirinç Banyosu Efsanesine Diren

İnternet, nemi emmek karınin dizöteü bilgisayarınızı pirince daldırmanızı önerse de, bu ekseri önerilmez. Pirinç taneleri ufak tefek çatlaklara sıkışarak ek sorunlara ne kabil. Kurutma üzere berrak, emici bir çaput kullanmaya devam edin.

Meraklı Yardım Araştırmak

Dizgiyecekü bilgisayarınız önemli ölçüde ıslandıysa veya mafevkdaki adımlardan rastgele birini kendiniz yapmaktan zor duyuyorsanız, kalifiye bir elektronik beyin tamir teknisyeninden profesyonel etki bürümek en iyisidir. Hasarı değerlendirebilirler, dahili birlikteşenleri pekçe temizleyebilirler ve muhtemelen dizfevkü bilgisayarınızı canlandırabilirler.

Gelecekteki Dökülmelerin Önlenmesi

Bir ons önleme, bir kilo tedaviye bedeldir! Gelecekteki dökülme riskini en aza indirmek bâtınin bazı ipuçları:

Masanız sinein dökülmeye karşı dayanıklı bir akarsu şmeslekesi veya bardağa envestisman yapın.
Doğrudan dizyüzeyü elektronik beyinınızın üzerinde bitirmek yemekten yahut derunmekten kaçının.
Dağınıklığı ve yanlışlıkla çarpmaları en aza indirmek bağırsakin çkırmızıışma alanınızı derneşik tutun.
Son Kal

Dizüstü bilgisayarınıza esrar suyu dökmek stresli bir deneyim mümkün. Ancak bu adımları izleyerek ve hızlı akım ederek tam iyileşme şansınızı önemli ölçübile artırabilirsiniz. çabuklukın çok önemli olduğunu ihmal etmeyin, bu nedenle sakin olun ve sutaş hasarını en aza indirmek bâtınin yemeden içmeden harekete geçin. Bu kolaylaştırılmış (kolaylaştırılmış!) adımları izleyerek, dizgiyecekü elektronik beyinınızı sutaş kabil bir ölümden kurtarabilirsiniz.

Report this page